Poziomy zaawansowania

W naszej Szkole,  od wielu lat, mamy w roku szkolnym grupy na wszystkich 10 poziomach opisanych poniżej.

Do wstępnego ustalenia poziomu zaawansowania służy nam test online , aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że bada on tylko bierną znajomość języka. Przynależność do danej grupy, w przypadku wątpliwości, ustalamy na podstawie precyzyjnie przygotowanej rozmowy kwalifikacyjnej, którą przeprowadzamy codziennie od 17 września do 5 października, od pon. do pt. w godz. 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00 (poziomy A) i we wtorki lub czwartki w godz. 17.00-19.00 (poziomu od B1 wzwyż).

W ostatnich latach, każdego roku uczniowie uczą się u nas w ok.25 grupach. 

Określenie przez nas poziomu znakiem „+” (ktore znajdziecie w Planie zajęć lub formularzu Zapisów online oznacza, że grupa jest w połowie danego poziomu.

Tylko w naszej Szkole 11 lat temu wprowadziliśmy, z powodzeniem, nauczanie na 12 poziomach zaawansowania.

SCHEMAT ODPOWIEDNIOŚCI POZIOMÓW Szkoły i UE

SCHEMAT ODPOWIEDNIOŚCI POZIOMÓW Szkoły i UE

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Co to w praktyce oznacza? Po lewej stronie znajdują się poziomy wewnętrzne Szkoły, a po prawej odpowiadające im poziomu ESOKJ. Dzięki rozbiciu na dodatkowy poziom, w naszej Szkole realizujemy, tak jak prawidłowo powinno być każdy poziom A1, A2, B1 itd….w 90 godzin lekcyjnych.

Jest oczywistym, że ta zmiana wpływa na znaczne zdynamizowanie historii Państwa portfolio językowego poprzez zwiększenie efektywności i wzbogacenie nauki.

Pragniemy dodać, że w ten sposób wyprzedzamy wszystkie Szkoły języka włoskiego w Polsce i że jest to możliwe dzięki rosnącej liczbie naszych uczniów wynikjącej z zaufania jakim nas Państwo darzą.

Rozdział poziomy zaawansowania Szkoły jest bardzo przydatnym dla Państwa szczegółowym opisem semestrów-poziomów realizowanych w naszej Szkole. Powstał on tak jak wiele zmian w naszej działalności, na życzenie wielu osób, którym potrzebny jest do:

– nadrobienia zaległości,

– powtórek,

– tworzenia portfolio językowego.


UWAGA!

W trakcie roku szkolnego można dołączyć do grup w dowolnym momencie roku szkolnego.

Po uprzednich konsultacjach z nauczycielem kwalifikującym, który wskaże najwłaściwszy moment, w którym będzie można dołączyć, możecie Państwo zweryfikować sugestie nauczyciela na lekcji próbnej.

Close Menu