Rodzaje kursów

0. SUPERINTENSYWNE KURSY WAKACYJNE z elementami włoskiego dla turystów.

W miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień prowadzimy superintensywne kursy letnie.

A1 dla początkujących to kurs 4-tygodniowy w dwóch wersjach do wyboru: online i stacjonarnie. Zajęcia odbywają się od pon. do pt. po 135min, zwykle w godzinach popołudniowych (na ok. 16.30, ok. 18.45).W ten sposób realizujemy 60 godzin lekcyjnych, co jest równoważne z jednym semestrem w roku szkolnym i jednym poziomem. Intensywność lekcji pozwala zwiększyć efektywność nauki bez większego wysiłku (znak pamięciowy jest silniej utrwalany niż przy kursach 2 x w tyg.). 

Od tego roku program Superintensywnych kursów wakacyjnych w lipcu i sierpniu będzie poszerzony o elementy włoskiego dla turystów. Ewentualny kurs wrześniowy będzie kursem standardowym.

Wszystkie edycje w tym roku A1 online będą prowadzili Mauro Caterina i Ilaria Cali 

Najbliższe kursy superintensywne kursy A1 rozpoczną się 4.07.22r.

W październiku zapewniamy kontynuację na poziomie A2.

A2-C1 grupy na poziomach wyższych niż A1 tworzymy przez cały okres wakacji na podstawie Państwa i naszej wakacyjnej dyspozycyjności. Często są to grupy mniejsze, więc trwają krócej niż 4 tygodnie, ale też mogą być podzielone na etapy, co wynika z konieczności dostosowania terminów.

UWAGA! W naszej Szkole ceny ustalone 15.08. 2021r. nadal obowiązują, aż do 30 września 2022r! 

UWAGA PROMOCJA! Kursy te niezależnie kiedy sie kończą, płatne mogą być w ratach do 30.09. 

1. KURSY DLA DOROSŁYCH W ROKU SZKOLNYM

Kursy standardowe odbywają się na 10 poziomach odpowiadających 6 poziomom wyznaczonym przez Radę Europy do Spraw Języków. Zajęcia odbywają się 2 x w tyg. po 90 min, 1 x w tyg. 180 min lub 1 x w tyg. 90min. 

2. KURSY DLA NASTOLATKÓW (12-14 lat)

Kursy dla uczniów klas V-VIII, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim.

3. KURSY 50+

Kursy na poziomach początkujących dla osób (niekoniecznie) powyżej 50 roku życia, które mając więcej czasu dla siebie, pragną rozwijać umiejętności językowe, zgłębiać kulturę włoską i dzielić się swoimi pasjami. To kurs dla osób, które nie posługują sie w sposób komunikacyjny żadnym językiem obcym.

3. KURSY DLA STUDENTÓW wyjeżdzających na ERASMUSA

Kursy te oparte są o specjalny podręcznik UniversItalia stworzony dla studentów uniwersyteckich wyjeżdżających na Erasmusa. W krótkim czasie student będzie w stanie komunikować sie z łatwością i pewnością w codziennych sytuacjach życia studenta przebywającego we Włoszech w ramach programu Erasmus. Kurs przygotowuje również uczniów do zmierzenia się egzaminami na włoskich uniwersytetach oraz ewentualną pracą we Włoszech.

Proponujemy kurs w dwóch odsłonach:

– intensywny – kurs roczny (II semestry) przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 90 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 135 minut (3 godziny lekcyjne).


– standardowy – kurs półtoraroczny (III semestry), przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 60 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 90 minut (2 godziny lekcyjne).

4. GRUPY EGZAMINACYJNE

Celem głównym kursu jest zaznajomienie się ze strukturą egzaminów (CELI, CILS  PLID etc): poznanie ich składowych, zmierzenie się  z pojedynczymi zadaniami, biorą pod uwagę wszystkie ich cechy, poznanie stosowanych przez egzaminatorów “sztuczek”. To wszystko po ty by zwiększyć szanse na zdanie egzaminu. Żeby móc zdać egzamin ze znajomości języka obcego, przede wszystkim jeśli mówimy o poziomach zaawansowanych (B2, C1, C2), niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i my jesteśmy w stanie takie przygotowanie zapewnić. Zajęcia online 1 x w tyg. 90min. Po wstępnym zapisaniu się  (formularz zapisów) lektor przeprowadzi weryfikację poziomu zarówno w formie pisemnej wypowiedzi jak i krótkiej rozmowy online. Przy braku homogeniczności kompetencji będą tworzone 2-3 grupy na różnych poziomach. Prawdopodobny termin to środy ok. 18.30.

5. GRUPY DYSKUSYJNE

Przeznaczone dla osób, które pragną konwersować bez ograniczeń na poziomie zaawansowanym. Celem ich jest rozwinięcie dyskursu argumentacyjnego oraz kompetencji narracyjnej, dlatego kurs utrwala gramatykę na to pozwalającą, a także słownictwo. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut. Uczący się otrzymują naprzemienne zadania domowe: obejrzenie filmu, przeczytanie opowiadania i lekturę artykułu. Moderowane dyskusje wokól przeczytanego argumentu wporwadzają nowe słownictwo; opowiadanie akcji przeczytanej lektury przybliża nam świat znaczeń kulturowych i pozwala ćwiczyć relacjonowanie własnych i cudzych narracji  ze szczególnym naciskiem na discorso diretto, a lekcje oparte na obejrzanym filmie są przyczynkiem do ćwiczenia obu umiejętności. Kurs prowadzi Mauro Caterina redaktor naczelny Italia Mi piace.

Każda lekcja zawiera w sobie część gramatyczną, odnoszącą się do zagadnień, które dla wszystkich są  już „znane, ale zapomniane”, jednakowoż pozwalające na pełniejsze i złożone wypowiedzi jak np. zaimki względne czy stopniowanie przymiotników.

 

6. GRUPY MATURALNE

Dla uczniów szkół średnich przygotowujacych się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z języka włoskiego. Kurs prowadzi Agata Saniuk-Grabska.

7. ITALIANO IN AZIENDA

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

8. KRÓTKIE KURSY MONOGRAFICZNE

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

9. SUPERINTENSYWNY KURS OD A1 DO B1.

Kurs online, zakładający realizację celów dydaktycznych przewidzianych na poziomach od A1 do B1 w ciągu 1 roku. Intensywność lekcji pozwala zwiększyć efektywność nauki bez większego wysiłku (znak pamięciowy jest silniej utrwalany niż przy kursach 2 x w tyg.). W ciągu II semestrów możemy opanować kompetencje komunikacyjne (od A1 do A3), zautomatyzować wypowiedzi i poznać subtelniejsze formy ekspresji językowej z poziomu B1.

Lekcje 4 x w tyg. po 90min.

10. CORSO DI GRAMMATICA AVANZATA

Mówisz po włosku, ale czujesz, że robisz błędy od których “nie możesz się wyzwolić”? Brakuje Ci struktur bardziej złożonych i subtelnych, które pozwoliłyby Ci przełożyć Twój wysoki poziom kompetencji językowej w języku ojczystym na język włoski?  Ten kurs jest dla tych którzy nie mogą poradzić ze zautomatyzowanymi strukturami poznanymi w środowisku natywnych użytkowników języka i dla tych, którzy pragną nauczyć się wyrażać swoje złożone sądy i głębokie emocje poznając bardziej subtelne służące temu struktury gramatyczne. 

11. NOWOŚĆ! "ITALIANO PARA NOSOTROS"

Rewelacyjny kurs dla znających język hiszpański na poziomie minimum B2. Kurs ten przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z językiem włoskim gwarantuje znacznie szybsze rezultaty w przyswajaniu języka niż podczas kursów standardowych. 

Dydaktyka kursu opiera się na takich podstawach teoretycznych jak:

  • kompetencja różnojęzyczna – oparcie dydaktyki na tej komptencji oraz jej rozwój w procesie dydaktycznym wynika z faktu , że “kolejne doświadczenia językowe […] nie są gromadzone w postaci odrębnych modułów, lecz  składają się one na jedną całościową kompetencję komunikacyjną, w której  wszystkie te doświadczenia i języki wzajemnie się przenikają” (ESOKJ; 2003:15-16)
  • interkoprehensja (rozumienie jezyków pokrewnych)
  • gramatyka porównawcza

12. KURSY DLA GRUP PRZYJACIÓŁ

Jesteście grupą przyjaciół? Wykorzystamy doświadczenie, które Was łączy (pasje, przeżycia) i wykorzystamy fakt, że czujecie sie dobrze z sobą do zwiększenie efektów nauki.

13. KURSY INDYWIDUALNE

Wskazane jest dla osób, których oczekiwania dotyczące np. tempa nauki czy zakresu leksykalnego są odmienne od programu nauczania grupowego lub których poziom zaawansowania nie pozwala na przyłączenie się od razu do grupy.

14. KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Kursy przeznaczone dla pięciolatków i sześciolatków, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00. 

15. KURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kursy dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00.