Rodzaje kursów

UWAGA! Aż do odwołania wszystkie kursy odbywają się online.

0. NOWOŚĆ! “CORSO DI SCRITTURA” dla zaawansowanych! 

Kurs tylko online prowadzony przez dr. Annę Grochowską – Reiter będzie odbywał się 1 x w tyg. (90min). Celem kursu jest, z jednej strony, zwiększenie kompetencji pisania tekstów formalnych, poznanie rodzajów tekstów najczęściej spotykanych w życiu codziennym oraz pogłębienie znajomości reguł interpunkcji i ortografii. Z drugiej strony skoncentrujemy sie na tych strukturach gramatycznych i słownictwie, które pozwolą  uczynić Wasze wypowiedzi pisemne profesjonalnymi i eleganckimi. 

Kurs przeznaczony jest dla tych osób, ktore przgotowują się do jednego z egzaminów,  dla tych dla których  teksty pisane są ważne w pracy i tych którzy chcą pisać lepiej. 

0. NOWOŚĆ! CORSO DI GRAMMATICA AVANZATA

Mówisz po włosku, ale czujesz, że robisz błedy od których “nie możesz się wyzwolić”? Brakuje Ci struktur bardziej złożonych i subtelnych, które pozwoliłyby Ci pzrełozyć Twój wysoki poziom kompetencji językowej w języku ojczystym na jezyk włoski?  Ten kurs jest dla tych którzy nie mogą poradzić ze zautomatyzowanymi strukturami poznanymi w środowisku natywnych użytkowników języka i dla tych, którzy pragna nauczyć się wyrażać swoje złożone sądy i głębokie emocje poznając bardziej subtelne służace temu struktury gramatyczne. 

0. NOWOŚĆ! "ITALIANO PARA NOSOTROS"

Rewelacyjny kurs dla znających język hiszpański na poziomie minimum B2. Kurs ten przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z językiem włoskim gwarantuje znacznie szybsze rezultaty w przyswajaniu języka niż podczas kursów standardowych. 

Dydaktyka kursu opiera się na takich podstawach teoretycznych jak:

  • kompetencja różnojęzyczna – oparcie dydaktyki na tej komptencji oraz jej rozwój w procesie dydaktycznym wynika z faktu , że “kolejne doświadczenia językowe […] nie są gromadzone w postaci odrębnych modułów, lecz  składają się one na jedną całościową kompetencję komunikacyjną, w której  wszystkie te doświadczenia i języki wzajemnie się przenikają” (ESOKJ; 2003:15-16)
  • interkoprehensja (rozumienie jezyków pokrewnych)
  • gramatyka porównawcza

1. KURSY STANDARDOWE W ROKU SZKOLNYM 2020/21

Kursy standardowe odbywają się na 10 poziomach odpowiadających 6 poziomom wyznaczonym przez Radę Europy do Spraw Języków. Zajęcia odbywają się zwykle 2 x w tyg. po 90 min lub 1 x w tyg. 180 min. Tylko A1 może mieć zajęcia 1 x w tyg. po 90min.

2. KURSY DLA GIMNAZJALISTÓW nowość!!!

Kursy dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim.

3. KURSY 50+

Kursy na poziomach początkujących dla osób powyżej 50 roku życia, które mając więcej czasu dla siebie, pragną rozwijać umiejętności językowe, zgłębiać kulturę włoską i dzielić się swoimi pasjami.

4. KURSY DLA STUDENTÓW wyjeżdzających na ERASMUSA

Kursy te oparte są o specjalny podręcznik UniversItalia stworzony dla studentów uniwersyteckich wyjeżdżających na Erasmusa. W krótkim czasie student będzie w stanie komunikować sie z łatwością i pewnością w codziennych sytuacjach życia studenta przebywającego we Włoszech w ramach programu Erasmus. Kurs przygotowuje również uczniów do zmierzenia się egzaminami na włoskich uniwersytetach oraz ewentualną pracą we Włoszech.

Proponujemy kurs w dwóch odsłonach:

– intensywny – kurs roczny (II semestry) przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 90 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 135 minut (3 godziny lekcyjne).


– standardowy – kurs półtoraroczny (III semestry), przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 60 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 90 minut (2 godziny lekcyjne).

5. GRUPY EGZAMINACYJNE

Celem głównym kursu jest zaznajomienie sie ze struktura egzaminów (CELI, CILS  PLID etc): poznanie ich składowych, zmierzenie się  z pojedynczymi zadaniami, biorą pod uwagę wszystkie ich cechy, poznanie stosowanych przez egzaminatorów “sztuczek”. To wszystko po ty by zwiększyć szanse na zdanie egzaminu. Żeby móc zdać egzamin ze znajomości języka obcego, pzrede wszystkim jesli mówimy o poziomach zaawansowanych (B2, C1, C2), niezbędne jest odpowiedni eprzygotowanie i my jestśmy w stanie takie pzrygotowanie zapewnić. Zajęcia online 1 x w tyg. 90min prowadzi dr. Anna Grochowska.

 

6. GRUPY DYSKUSYJNE

– B 

Dla tych którzy ukończyli  naukę gramatyki na condizionale i którzy zainteresowani są udoskonaleniem umiejętnością dialogowania.

– C

Przeznaczone dla osób, które pragną konwersować bez ograniczeń na poziomie zaawansowanym. Celem ich jest rozwinięcie dyskursu argumentacyjnego oraz kompetencji narracyjnej, dlatego kurs utrwala gramatykę na to pozwalającą, a także słownictwo. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut. Uczący się otrzymują naprzemienne zadania domowe: obejrzenie filmu, przeczytanie opowiadania i lekturę artykułu. Moderowane dyskusje wokól przeczytanego argumentu wporwadzają nowe słownictwo; opowiadanie akcji przeczytanej lektury przybliża nam świat znaczeń kulturowych i pozwala ćwiczyć relacjonowanie własnych i cudzych narracji  ze szczególnym naciskiem na discorso diretto, a lekcje oparte na obejrzanym filmie są przyczynkiem do ćwiczenia obu umiejętności. Kurs prowadzi Mauro Caterina redaktor naczelny Italia Mi piace.

Każda lekcja zawiera w sobie część gramatyczną, odnoszącą się do zagadnień, które dla wszystkich są  już „znane, ale zapomniane”, jednakowoż pozwalające na pełniejsze i złożone wypowiedzi jak np. zaimki względne czy stopniowanie przymiotników.

 

7. GRUPY MATURALNE

Dla uczniów szkół średnich przygotowujacych się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z języka włoskiego. Kurs prowadzi Agata Saniuk-Grabska.

8. ITALIANO IN AZIENDA

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

9. KRÓTKIE KURSY MONOGRAFICZNE

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

10. KURSY INDYWIDUALNE

Wskazane jest dla osób, których oczekiwania dotyczące np. tempa nauki czy zakresu leksykalnego są odmienne od programu nauczania grupowego lub których poziom zaawansowania nie pozwala na przyłączenie się od razu do grupy.

11. KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Kursy przeznaczone dla pięciolatków i sześciolatków, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00. 

12. KURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kursy dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00.