Rodzaje kursów

W NASZEJ SZKOLE, OD WIELU LAT, GWARANTUJEMY GRUPY NA WSZYSTKICH POZIOMACH!

1. KURSY STANDARDOWE W ROKU SZKOLNYM

Kursy standardowe dzielą się na 12 poziomów odpowiadających 6 poziomom wyznaczonym przez Unię Europejską. Każdy poziom sformułowany przez Radę Europy realizujemy w ciągu półtora semestru semestru (90 godzin lekcyjnych). W przypadku kursów standardowych lekcje odbywają się zwykle dwa razy w tygodniu po 90 minut(dwie godziny lekcyjne) lub raz w tygodniu po 180 minut. Semestr zawiera 60 godzin lekcyjnych. UWAGA! U nas godzina lekcyjna trwa 45 minut!

 
LIVELLO
BASE
A1 i A2

semestr
I, II i III

Zakres materiału pierwszych trzech semestrów pozwala na komunikowanie się w podstawowych sytuacjach życia codziennego. 

LIVELLO
AUTONOMO
B1 i B2

semestr
IV, V, VI
Doskonalenie umięjętności mówienia, poznanie nowych form gramatycznych oraz poszerzenie sfery leksykalnej pozwala na przyswojenie bardziej wysublimowanych form wyrażania się oraz uzupełnienie wiedzy gramatycznej. Rozwój struktur jezyka mówionego i języka włoskiego standardowego. 
LIVELLO DI PADRONANZA
C1 
semestr
VII 
Pogłębienie wiedzy metalingwistycznej z naciskiem na elementy kultury. 
 LIVELLO DI PADRONANZA
C2
semestr
VIII
Najwyższy poziom językowy zapewniający pełne uczestnictwo w kulturze językowej Włoch. 

 

2. KURSY DLA GIMNAZJALISTÓW nowość!!!

Kursy dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim.

3. KURSY 50+ nowość!!!

Kursy na poziomach początkujących dla osób powyżej 50 roku życia, które mając więcej czasu dla siebie, pragną rozwijać umiejętności językowe, zgłębiać kulturę włoską i dzielić się swoimi pasjami.

4. KURSY DLA STUDENTÓW wyjeżdzających na ERASMUSA

Kursy te oparte są o specjalny podręcznik UniversItalia stworzony dla studentów uniwersyteckich wyjeżdżających na Erasmusa. W krótkim czasie student będzie w stanie komunikować sie z łatwością i pewnością w codziennych sytuacjach życia studenta przebywającego we Włoszech w ramach programu Erasmus. Kurs przygotowuje również uczniów do zmierzenia się egzaminami na włoskich uniwersytetach oraz ewentualną pracą we Włoszech.

Proponujemy kurs w dwóch odsłonach:

– intensywny – kurs roczny (II semestry) przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 90 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 135 minut (3 godziny lekcyjne).


– standardowy – kurs półtoraroczny (III semestry), przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 60 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 90 minut (2 godziny lekcyjne).

5. GRUPY EGZAMINACYJNE

Kursy przygotowujące do egzaminów CELI lub CILS – w zależności od potrzeb studentów. Proponujemy grupy na poziomie B2 (przygotowanie do egzaminów CELI 3, CILS 2) oraz C1 (przygotowanie do egzaminów CELI 4, CILS 3). Podczas kursu student zapoznaje się ze strukturą egzaminu oraz doskonali techniki rozwiązywania zadań, rozwija kompetencje gramatyczne, składniowe, a także pisania tekstów. Zajęcia prowadzi Anna Grochowska.

6. GRUPY DYSKUSYJNE

– B 

Dla tych którzy ukończyli  naukę gramatyki na condizionale i którzy zainteresowani są udoskonaleniem umiejętnością dialogowania.

– C

Przeznaczone dla osób, które pragną konwersować bez ograniczeń na poziomie zaawansowanym. Celem ich jest rozwinięcie dyskursu argumentacyjnego oraz kompetencji narracyjnej, dlatego kurs utrwala gramatykę na to pozwalającą, a także słownictwo. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut. Uczący się otrzymują naprzemienne zadania domowe: obejrzenie filmu, przeczytanie opowiadania i lekturę artykułu. Moderowane dyskusje wokól przeczytanego argumentu wporwadzają nowe słownictwo; opowiadanie akcji przeczytanej lektury przybliża nam świat znaczeń kulturowych i pozwala ćwiczyć relacjonowanie własnych i cudzych narracji  ze szczególnym naciskiem na discorso diretto, a lekcje oparte na obejrzanym filmie są przyczynkiem do ćwiczenia obu umiejętnosci. Kurs prowadzi Mauro Caterina redaktor naczelny Italia Mi piace.

Każda lekcja zawiera w sobie częśc gramatyczną, odnoszacą się do zagadnień, które dla wszystkisa są  już „znane, ale zapomniane”, jednakowoż pozwalające na pełniejsze i złożone wypowiedzi jak np. zaimki względne czy stopniowanie przymiotników.

7. GRUPY MATURALNE

Dla uczniów szkół średnich przygotowujacych się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z języka włoskiego. Kurs prowadzi Agata Saniuk-Grabska.

8. ITALIANO IN AZIENDA

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

9. KRÓTKIE KURSY MONOGRAFICZNE

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

10. KURSY INDYWIDUALNE

Wskazane jest dla osób, których oczekiwania dotyczące np. tempa nauki czy zakresu leksykalnego są odmienne od programu nauczania grupowego lub których poziom zaawansowania nie pozwala na przyłączenie się od razu do grupy.

11. KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Kursy przeznaczone dla pięcio- i sześciolatków, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00. 

12. KURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kursy dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00.

Close Menu