Rodzaje kursów

0. SUPERINTENSYWNE KURSY WAKACYJNE

    Jak co roku i w tym roku, w czasie wakacji, oferujemy kursy bardziej lub mniej intensywne. 

Kurs stacjonarny A1; start 6.07 

  • zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. ok. 17.45. Każde spotkanie trawa 135 minut. W ten sposób  w 4 tygodnie realizujemy materiał 60 godzin lekcyjnych czyli jednego semestru, a tym samym jednego poziomu. Lektorem jest Marcello Giusto. Kolejne edycje A1 superintensywnego we wrześniu. Od października gwarantujemy kontynuację nauki na poziomie A2. 

Grupa A1 online start 7.07.

Grupa A1 + online , start 1.07, 

Grupa B2/B3 stacjonarna, start 6.07; zajęcia w pon., śr., pt. na 17.30; po 135 mina; lektor Mauro Caterina

Grupa Jeśli nie wiesz czy Twoje umiejętności są odpowiednie na ten kurs, wykonaj test online i zapoznaj się z wiedzą, którą powinieneś/aś posiąść dołączając do kursu zawartość poziomów 

PLANOWANE:

A3 online ; start 3.08

B2/B3 konwersacyjana online; sierpień

Grupa egzaminacyjna online, sieprpień

Grupy wakacyjne formujemy przez cały okres wakacji. Zapraszamy do przysłania niezobowiązujących zgłoszeń.

  Na tegoroczne kursy wakacyjne proponujemy bardzo elastyczne raty. (ceny)

1. KURSY STANDARDOWE W ROKU SZKOLNYM

Kursy standardowe odbywają się na 10 poziomach odpowiadających 6 poziomom wyznaczonym przez Radę Europy do Spraw Języków. Zajęcia odbywają się zwykle 2 x w tyg. po 90 min lub 1 x w tyg. 180 min. Tylko A1 może mieć zajęcia 1 x w tyg. po 90min.

2. KURSY DLA GIMNAZJALISTÓW nowość!!!

Kursy dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim.

3. KURSY 50+

Kursy na poziomach początkujących dla osób powyżej 50 roku życia, które mając więcej czasu dla siebie, pragną rozwijać umiejętności językowe, zgłębiać kulturę włoską i dzielić się swoimi pasjami.

4. KURSY DLA STUDENTÓW wyjeżdzających na ERASMUSA

Kursy te oparte są o specjalny podręcznik UniversItalia stworzony dla studentów uniwersyteckich wyjeżdżających na Erasmusa. W krótkim czasie student będzie w stanie komunikować sie z łatwością i pewnością w codziennych sytuacjach życia studenta przebywającego we Włoszech w ramach programu Erasmus. Kurs przygotowuje również uczniów do zmierzenia się egzaminami na włoskich uniwersytetach oraz ewentualną pracą we Włoszech.

Proponujemy kurs w dwóch odsłonach:

– intensywny – kurs roczny (II semestry) przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 90 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 135 minut (3 godziny lekcyjne).


– standardowy – kurs półtoraroczny (III semestry), przewidujący 180 godzin lekcyjnych, po 60 w każdym semestrze. Kurs odbywa się w wymiarze dwóch spotkań tygodniowo po 90 minut (2 godziny lekcyjne).

5. GRUPY EGZAMINACYJNE

Kursy przygotowujące do egzaminów CELI lub CILS – w zależności od potrzeb studentów. Proponujemy grupy na poziomie B2 (przygotowanie do egzaminów CELI 3, CILS 2) oraz C1 (przygotowanie do egzaminów CELI 4, CILS 3). Podczas kursu student zapoznaje się ze strukturą egzaminu oraz doskonali techniki rozwiązywania zadań, rozwija kompetencje gramatyczne, składniowe, a także pisania tekstów. Zajęcia prowadzi dr Anna Grochowska.

6. GRUPY DYSKUSYJNE

– B 

Dla tych którzy ukończyli  naukę gramatyki na condizionale i którzy zainteresowani są udoskonaleniem umiejętnością dialogowania.

– C

Przeznaczone dla osób, które pragną konwersować bez ograniczeń na poziomie zaawansowanym. Celem ich jest rozwinięcie dyskursu argumentacyjnego oraz kompetencji narracyjnej, dlatego kurs utrwala gramatykę na to pozwalającą, a także słownictwo. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut. Uczący się otrzymują naprzemienne zadania domowe: obejrzenie filmu, przeczytanie opowiadania i lekturę artykułu. Moderowane dyskusje wokól przeczytanego argumentu wporwadzają nowe słownictwo; opowiadanie akcji przeczytanej lektury przybliża nam świat znaczeń kulturowych i pozwala ćwiczyć relacjonowanie własnych i cudzych narracji  ze szczególnym naciskiem na discorso diretto, a lekcje oparte na obejrzanym filmie są przyczynkiem do ćwiczenia obu umiejętności. Kurs prowadzi Mauro Caterina redaktor naczelny Italia Mi piace.

Każda lekcja zawiera w sobie część gramatyczną, odnoszącą się do zagadnień, które dla wszystkich są  już „znane, ale zapomniane”, jednakowoż pozwalające na pełniejsze i złożone wypowiedzi jak np. zaimki względne czy stopniowanie przymiotników.

 

7. GRUPY MATURALNE

Dla uczniów szkół średnich przygotowujacych się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z języka włoskiego. Kurs prowadzi Agata Saniuk-Grabska.

8. ITALIANO IN AZIENDA

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

9. KRÓTKIE KURSY MONOGRAFICZNE

Kurs na poziomie od B2 wzwyż przygotowujący do pracy w firmie, w której wymagany jest język włoski. 

10. KURSY INDYWIDUALNE

Wskazane jest dla osób, których oczekiwania dotyczące np. tempa nauki czy zakresu leksykalnego są odmienne od programu nauczania grupowego lub których poziom zaawansowania nie pozwala na przyłączenie się od razu do grupy.

11. KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Kursy przeznaczone dla pięciolatków i sześciolatków, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00. 

12. KURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kursy dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy poprzez zabawę chcą wkroczyć do świata języka i kultury włoskiej. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 15:00.

Close Menu