kursy online

KIEDY?

Kursy prowadzimy w okresie wakacji (od 1.07 do 30.09) a grupy tworzone są przez cały ten okres. Rozpoczęcie kursu jest zależne od tego, kiedy grupa zostanie utworzona. (aktualne i planowane grupy online)

Dla kogo?

Kursy grupowe online przeznaczone są dla osób, które nie mieszkają w Poznaniu lub nie mogą/nie chcą  dojeżdżać. 

W JAKIM TRYBIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zajęcia z reguły odbywają się częściej niż 2 x w tygodniu. Często są to kursy, rozbite na kilka faz rozciągniętych w czasie, ponieważ bierzemy pod uwagę wyjazdy wakacyjne poszczególnych uczestników oraz naszych lektorów. 

 

CZYM SIĘ RÓŻNIĄ OD KURSÓW STACJONARNYCH?

Grupowe kursy online w wakacje proponowane są na wszystkich poziomach (kliknij tutaj).

Korzystając z narzędzi internetowych i biorąc pod uwagę to jak współcześnie uczymy się (większa autonomia, powszechny dostęp do wiedzy), nauczanie online jest bardziej ukierunkowane na tzw. odwróconą lekcję (flipped classroom) (rysunek poniżej), szczególnie na poziomach bardziej zaawansowanych. Dzięki temu podejściu, pracując przed lekcją w domu, każdy może przyswajać wiedzę w swoim tempie. Ucząc się sami stosujemy (niekoniecznie świadomie) odmienne strategie przyswajania nowej wiedzy, a na lekcji możemy już wspólnie pracować pod kierunkiem lektora. Lekcja odwrócona ma oczywiście większe zastosowanie wraz z rosnącym poziomem zaawansowania języka.

Podejście dydaktyczne jest identyczna jak na lekcjach stacjonarnych (czytaj więcej).

PODRĘCZNIK I NARZĘDZIA

  1. W naszej Szkole pracujemy na Nuovo Espresso. Na zajęciach online wydawnictwo Alma przygotowało już podręcznik do pracy online! Teraz ćwiczenia możecie wykonywać interaktywnie.
  2. Na zajęciach korzystamy z platformy Zoom. To nowoczesne narzędzia zaprojektowane do prowadzenia wideokonferencji, które dają nam nieograniczone możliwości przekazywania wiedzy i uczenia umiejętności, między innymi pracy w grupach a (dla nieobecnych) nagrywania lekcji. Systemy, na których opieramy nauczanie działają sprawnie a interfejs jest przyjazny dla użytkownika. 
  3. Autorskie ćwiczenia

Nasi przygotowują specjalne ćwiczenia do wykonywania zarówno podczas lekcji online jak i w domu. Te adresowane bezpośrednio do danych grup ćwiczenia od lat pomagają nam zachowywać oryginalność oraz autentyczność, zawierając zadania nawiązujące do sytuacji życiowych lub zawodowych.

Aktywny Udział​

Dzięki obecnie dostępnym aplikacjom możemy na przykład:
∇       zamienić pulpit nauczyciela w tablicę
∇       wspólnie współdzielić dokumenty
∇       wspólnie wykonywać ćwiczenia
∇       odsłuchiwać dialogi
∇       dialogować podobnie jak na lekcji

Close Menu