O nas

ITALIANO con gli ITALIANI

Jesteśmy najstarszą Szkoła języka włoskiego w Polsce!

Nauka włoskiego? Dante Alighieri i kropka!

Centrum Nauki Języka Włoskiego Dante Alighieri to synonim najwyższej jakości kształcenia, kompetencji oraz nowoczesnych metod dydaktycznych. Nasza Szkoła to wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Polski. Od 2001 roku kształcimy naszych studentów, zapewniając im naukę w oparciu o najlepszy na rynku program zgodnie z którym na każdy poziom: A, B i C przeznaczając 180 godzin lekcyjnych. Już od pierwszych minut zajęć mówimy po włosku, przełamując etapami kolejne bariery językowe.

Misja-wizja-systematyczność

Naszą pasją jest nauczanie na najwyższym poziomie: skuteczność kształcenia oraz systematyczny rozwój interkulturowej kompetencji  komunikacyjnej w języku włoskim. Systematyczność oznacza, że gwarantujemy rozwój językowy na wyznaczonych prze Radę Europy do Spraw Języków Obcych, kolejnych poziomach a nie w miesięcznych czy dwumiesięcznych pakietach.  Nasze metody są oparte doświadczeniu i wiedzy, psychologii i logice zaawansowanej nowoczesnej dydaktyki.

Italia w Poznaniu

Oprócz skutecznej nauki gramatyki, składni i wymowy nasi wykładowcy przenoszą studentów na Sycylię, do Genui, do Florencji, Rzymu, Bolzano i Wenecji wprost z centrum stolicy Wielkopolski. W prawdziwie włoskiej atmosferze przybliżamy Włochy takimi, jakimi są naprawdę, we wszystkich ich aspektach pozytywnych i negatywnych: mentalność, zachowanie, zwyczaje, sposób interpretowania życia i kulturę.

1. Numero UNO

Dante Alighieri to jedyna specjalistyczna i najstarsza w Polsce Szkoła języka włoskiego w Poznaniu.

2. To My!

Nasz Team to 6 “native” oraz 2 nauczycielki o wysokich kwalifikacjach zawodowych, które od lat wyrażają swoje myśli i osobowość w języku włoskim.

3. Systematycznie uczymy się uczyć

Naszym głównym celem nie jest uczenie jak największej ilości Słuchaczy. Kończąc semestr w naszej Szkole, Słuchacz może na całym świecie kontynuować naukę na określonym poziomie. 

4. (Bez!)cenny włoski

Proponujemy relatywnie niskie ceny w stosunku do najwyższej jakości kształcenia.

5. 90 minut = (zawsze) 1,5 godziny

W Dante Alighieri zegarek nigdy się nie spieszy i 90 minut oznacza 1,5 godziny nauki w czystej postaci. UWAGA!!! W niektórych szkołach semestr zawiera nawet 15 godzin lekcyjnych mniej a jego cena jest porównywalna.

6. Próba mikrofonu…

Zapisując się na kurs do Dante Alighieri otrzymujesz bezpłatny tydzień próbny, aby ocenić nasze kompetencje i system nauczania.

7. Rozmowy (nie)kontrolowane

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przez cały czas. Nie musisz się specjalnie umawiać, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

8. Więcej studentów – więcej możliwości

Dzięki dużej liczbie studentów masz pewność, że trafisz do grupy o odpowiednim poziomie językowym.

9. Dziesiąte piętro możliwości

Tylko u Nas wybierasz poziom zaawansowania spośród aż dziesięciu poziomów.

10. lekcje w klasie + e-learning = sukces

Z naszym podręcznikiem skorelowane są ćwiczenia online a my sugerujemy wiele innych źródeł nauki internetowej. 

11. Interaktywnie!

Wykorzystujemy audiowizualne pomoce naukowe, w tym tablicę interaktywną.  

12. Nieobecni także się uczą!

Na poziomie A1 – w przypadku absencji – studenci otrzymują mailem treści, które w 90% pozwolą opanować “pominięty” materiał.

13. Native na start

W Dante Alighieri możesz uczyć się włoskiego od “nativów” już od pierwszych zajęć. Wszyscy lektorzy mają językowe wyższe wykształcenie i mówią po polsku. 

… i dodatkowo

15. Konkursy

Dwa razy w roku organizujemy m.in. konkurs literacki SCRIVILO IN ITALIANO, w którym można wygrać darmowe semestry nauki w Centrum Języka Włoskiego Dante Alighieri.

16. Włoski na półce

Studenci Dante Alighieri mogą korzystać z naszej bogatej biblioteki i wypożyczać książki, audiobooki i włoskojęzyczna prasę.

W Dante Alighieri gwarantujemy:

  • 10 poziomów zaawansowania!
  • kontynuację nauki w II-gim semestrze o tej samej godzinie i z tym samym lektorem
  • kontynuację w jakimkolwiek roku lub szkolnym lub semestrze na kolejnym poziomie

 

  

Centrum Nauki Języka Włoskiego Dante Alighieri to synonim wysokiej jakości kształcenia, kompetencji oraz najnowszych metod dydaktycznych. Nasza Szkoła to wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Poznania. Od 2001 roku zajmujemy się kształceniem kompetencji komunikacyjnej w języku włoskim, uczeniem wiedzy językowej  

misja - wizja

Naszą pasją jest nauczanie na najwyższym poziomie: skuteczność kształcenia oraz systematyczny rozwój kompetencji językowych i komunikacyjnych naszych studentów. Pracujemy w oparciu o wypracowane przez lata doświadczeń nowoczesne metody, bazujące na psychologii i logice zaawansowanej dydaktyki. Oprócz skutecznej nauki gramatyki, składni i wymowy nasi wykładowcy przenoszą studentów na Sycylię, do Florencji, Genui i Wenecji wprost z centrum stolicy Wielkopolski. W prawdziwie włoskiej atmosferze przybliżamy Włochy takimi, jakimi są naprawdę, we wszystkich ich aspektach pozytywnych i negatywnych: mentalność, zachowanie, zwyczaje, sposób interpretowania życia i kulturę.

liczby

Dante Alighieri w liczbach:

1: jesteśmy pierwszą szkołą językową specjalizująca się w nauczaniu wyłącznie języka włoskiego w Polsce
19: kształcimy na najwyższym poziomie już 19 lat, czyli od 2001 roku,
250: w ostatnich trzech latach w każdym semestrze obdarza nas zaufaniem ponad 250 osób.