NEW

Dołącz do naszych warsztatów

Wzbogać swój włoski dzięki naszym specjalistycznym warsztatom. Popraw swoją gramatykę lub poznaj nowe aspekty języka, którego nie znałeś!

Dołącz do naszych warsztatów

Wzbogać swój włoski dzięki naszym specjalistycznym warsztatom. Popraw swoją gramatykę lub poznaj nowe aspekty języka, którego nie znałeś!

Oryginalne tematy

Odkryj strony włoskiego, o których nie miałeś pojęcia! Dowiedz się więcej o gramatyce lub poznaj nowe aspekty kultury włoskiej!

Materiał wysokiej jakości

Nasi nauczyciele łączą autorskie materiały z wybranymi podręcznikami, aby Twoja nauka była jeszcze bardziej interesująca

Świetna społeczność

Nasza Szkoła widocznie się rozwija dzięki wspaniałej społeczności! Zostań jej częścią, weź udział w naszych wydarzeniach i daj się zanurzyć we włoskim świecie!

Kto poprowadzi warsztaty ?

Magda

Marcello

Nicola

Odkryj nasze warsztaty

Kliknij na interesujący Cię warsztat, aby uzyskać więcej informacji i zapisać się!

Magdalena Bilińska

14 czerwca

Marcello Giusto

27 czerwca

Nicola Marra

25 lipca

Więcej niż szkoła

Dlaczego Dante ?

Co o nas mówią ?

Uwielbiam tu przychodzić! Trudno to nazwać szkołą sensu stricte :). Lektorzy są uśmiechnięci (jak we Włoszech) i pozytywni. Lubię się tu uczyć. Od niedawna DA organizuje dodatkowe eventy jak wspólne oglądanie filmów włoskich, gry i zabawy językowe przy piwie, naprawdę się dzieje. Twórcy miejsca wkładają w nie serce i to się czuje!
Aneta Turkiewicz
Każdy kto chce zacząć swoją przygodę z językiem włoskim powinien przyjść właśnie tutaj! Lektorzy są profesjonalni, mają pasję i ogromną cierpliwość, a przy tym zarażają optymizmem i miłością do Italii ❤️
Eliza Szymanowska
Bardzo przyjazne miejsce do dzielenia pasji językiem włoskim, nauki i poznawania kultury! 🙂 Cieszę się, że poza lekacjami są w szkole organizowane wydarzenia, które budują społeczność i tematycznie są niezwykle interesujące!
Magdalena Karolczak
Fantastyczna włoska atmosfera. Szkoła spwcjalizująca się jedynie w tym języku, więc ma swój klimat. Żaden moloch. Prowadzona przez polsko-włoskie małżeństwo. Lektorzy, to włosi. Organizują imprezy integrujące uczących się. Zdecydowanie polecam.
Patryk Tryzubiak

Dołącz do
Dante Alighieri !

Zapisz się do warsztatu, który najbardziej Cię interesuje i uzyskaj link do zakupu!

Zapisz się teraz!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

I dialetti italiani

Marcello Giusto

od A1/A2

27 czerwca | 17:30

27 czerwca 17:30

Parolacce aka włoskie przekleństwa: jak ich (nie) używać

Czy jesteś ciekawy “kolorowej” strony języka włoskiego? Chcesz nauczyć się ich poprawnie używać, unikając żenujących gaf? W takim razie nie przegap naszych warsztatów poświęconych przekleństwom, otwartych dla uczniów na wszystkich poziomach!

Podczas tego zabawnego i interaktywnego kursu poznasz pochodzenie i ewolucję przekleństw, różne kategorie włoskich przekleństw, prawidłowe i nieprawidłowe użycie, wyrażenia idiomatyczne i idiomy zawierające przekleństwa oraz niektóre regionalne różnice w ich użyciu.

Jeśli chcesz odkryć bardziej nieformalny i potoczny aspekt języka włoskiego, ten warsztat jest dla Ciebie! Nie bój się mówić “kolorowo”!

I dialetti italiani

Marcello Giusto

od B2

11 lipca | 17:30

11 lipca  17:30

Gli italiani parlano italiano? Un viaggio tra dialetti e accenti per scoprire in che lingua comunicano davvero gli italiani

Sei appassionato della lingua italiana e vuoi approfondire le sue sfumature più autentiche? Allora non puoi perdere il nostro workshop di italiano regionale dedicato agli studenti di livello intermedio-avanzato!

In questo workshop immersivo, esplorerai la ricca varietà delle caratteristiche dei dialetti italiani e scoprirai come questi influenzano il modo di parlare delle persone in diverse regioni d’Italia. Imparerai a riconoscere le caratteristiche fonetiche tipiche degli italiani regionali principali di Nord, Centro e Sud, e a capire come queste si intrecciano con la lingua italiana standard.

Attraverso divertenti attività e conversazioni con madrelingua provenienti da diverse zone d’Italia, potrai:

Affinare la tua comprensione dell’italiano parlato autentico.

Imparare a riconoscere la provenienza generale o specifica di un italiano dal suo accento.

Scoprire i tratti linguistici tipici dei principali italiani regionali.

Ampliare ed approfondire la tua capacità di ascolto e comprensione dell’italiano.

Non perdere questa occasione unica per immergerti nella bellezza e nella diversità della lingua italiana!

I passati italiani

Nicola Marra

od A2

25 lipca | 17:30

25 lipca 17:30

Jeśli nie ma różnic między czasem teraźniejszym w języku włoskim i polskim, a czasy przyszłe są również zadziwiająco podobne, to nie można tego samego powiedzieć o czasach przeszłych. Różne języki interpretują czas przeszły w zupełnie odmienny sposób w oparciu o własną kulturę, wystarczy pomyśleć o czasach angielskiego, włoskiego i polskiego. A jeśli na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że czasy passato prossimo i imperfetto są odpowiednikami form Dokonana i Niedokonana w czasie przeszłym, to po bliższym przyjrzeniu widać, że tak nie jest. Poprzez te warsztaty postaramy się rozwiać wątpliwości związane z tymi dwoma czasami, dogłębnie je analizując i ucząc się trików, aby zawsze używać ich poprawnie!