Strona główna
O szkole
Dla tych, którzy zaczynają w naszej Szkole…
Dla tych, którzy kontynuują w naszej Szkole…
Kontakty i gdzie jesteśmy
Opinie o szkole

 
Cerchi una scuola d’italiano o... LA scuola ditaliano?! 

  Do Scuola Dante Alighieri trafiłam z polecenia i nie zawiodłam się. Znałam podstawy włoskiego z samouczków. Potrzebowałam lekcji indywidualnych i intensywnego tempa nauki. Planowałam wyjazd do Włoch w celach służbowych. Otrzymałam więcej niż się spodziewałam: indywidulne podejście do moich potrzeb i tempa nauki,intensywny trening konwersacji po włosku, czytanie tekstów z dziedzin, które mnie interesują, tłumaczenia tekstów fachowych i przygotowanie do wyjazdu. Przede wszystkim jednak doświadczyłam ogromnej życzliwości ze strony prowadzących szkołę i mojego nauczyciela Giancarlo Griso. Grazie! We Włoszech poradziłam sobie bardzo dobrze (co potwierdzali Włosi), czytam też już specjalistyczne artykuły i książki. Dlatego chcę tutaj kontynuować naukę. Zachęcam do tej właśnie szkoły: mała, prowadzona z zaangażowaniem, nie przypomina "fabryk językowych". Jest miło, na wysokim poziomie i z troską o uczących się. Jedno  jest jednak po stronie ucznia - wysoka motywacja i konsekwencja.

 

 

Barbara, muzykolog, pisarka, tłumaczka     10.2017

 

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za możliwość uczestnictwa w kursie języka i kultury włoskiej w roku szkolnym 2016/2017. Lekcje były prowadzone profesjonalnie, klimatycznie, z poczuciem pasji i wyrazem niezwykłej inteligencji prowadzącego. Marcello to wybitny nauczyciel, który poprzez swoją postawę rozwinął we mnie oraz w moich koleżankach i kolegach niezwykłą potrzebę kontaktu z kulturą i językiem włoskim. Pomimo późnych godzin wieczornych zajęcia odbywały się zawsze punktualnie a plan dydaktyczny zrealizowany został w całości. Proszę przekazać wyrazy uznania i podziękowania dla Marcello! Chciałbym podziękować również Pani Grażynie Griso, za wyrozumiałość i możliwość rozłożenia płatności za kurs w ratach.  

                                                                   Jerzy Muszyński 

        

       

            Wybierając kurs włoskiego sama kierowałam się opiniami innych. Szukając szkoły znalazłam taką, która nastawiona jest tylko na naukę języka włoskiego. Dziś wiem, że to był dobry wybór. Wszystkim tym, którzy by chcieli zacząć naukę w miłej atmosferze, małej grupie z profesjonalnym nauczycielem polecam Szkołę Dante Alighieri. 

Marta Krukowska - architekt

 

         W Szkole znalazłam nie tylko nauczycieli z pasją, pełnych zaraźliwej radości, ale i przyjaciół, którzy dodali mi pewności siebie, nauczyli jak żyć po włosku, jakcieszyć się z małych rzeczy - tkwi to w każdym z nas, a nauczyciele z Dante pomagają do tej radości i optymizmu dotrzeć.Z przyjemnością uczestniczę w zajęciach, prowadzonych przez niezwykle inteligentnych i tak włoskich, jak tylko sie da , Włochów, jednocześnie ze smutkiem myślę o zbliżającym się końcu mojego kursu.

Uwaga! Dante Alighieri uzależnia! :)

Asia Majka, studentka kulturoznawstwa

 

Cercando di conoscere l'Italia...

               Szkołę Dante Alighieri znalazłem w internecie. Szukałem kogoś kto nauczy mnie mówić w ukochanym języku włoskim. Namówiłem kumpla ze studiów, zadzwoniłem, umówiłam się. Już wcześniej uczęszczaliśmy do szkół językowych w Poznaniu, nigdy jednak nie bylismy zadowoleni z ich sposobu nauczania. Z niepewnościa pojechalismy na pierwsze zajęcia... Tam czekał na nas Pan Giancarlo Griso. Jak sie szybko okazało bardzo profesjnalnie podchodzi do nauczania języka włoskiego. Naprawde potrafi zachęcic do nauki języka i robienia postępów. Zajęcia są bardzo ciekawe i przeplatane anegdotami o kulturze i zwyczajach Włoch i Włochów. Ucząc się języka pogłebiamy zarazem naszą ogólną wiedzę. Dzis zakończyłem intensywny kurs językowy letni z panią dyrektor Grażyną Griso. Nigdy wczęsniej nie widziałem ,zeby ktokolwiek z taką pasją i poświęceniem podchodził do nauczania innych! Sami sie przekonacie - z jej pomoca można osiagnąć ogromne postępy! Po ponad 8 miesiącach "spędzonych" w Dante Alighieri mogę z ręką na sercu polecic tę Szkołę każdemu amatorowi Włoch, ich kulturyi, sztuki, muzyki,  kuchni i przede wszystkim języka!

Kamil Gross 19 sierpnia 2010

 

Zajęcia ciekawie prowadzone. Zawsze można liczyć na pomoc dydaktyczną, odpowiednie proporcje  pomiędzy zajęciami z gramatyki a leksykalnymi. Zajęcia z neativem. Nacisk na mówienie po włosku. Czas na lekcjach mija szybko i przyjemnie.

Magdalena Rędziniak-Szajkowska, 20.01.12

 

O szkole Dante Alighieri dowiedziałam się z internetu. Poszukiwałam szkoły, która by się zajmowała tylko i wyłącznie nauką języka włoskiego, chciałam bowiem nauczyć się go rzetelnie. I właśnie dlatego mój wybór padł na Centrum Nauki Języka Włoskiego "Dante Alighieri". Pierwsza rzecz jaka mnie bardzo ujęła to indywidualne podejście do potencjalnego ucznia, co objawiło się w trakcie rozmowy kwalifikującej go grupy.Kiedy przyszłam do Dante Alighieri miałam w miare dobrą znajomośc gramatyki, ale praktycznie nie potrafiłam mówić. Po jednym semestrze w tej szkole gramatykę opanowałam naprawdę dobrze, a ponadto mówienie przestało mi sprawiać tak duży kłopot, jak to było na początku.Teraz, po drugim semestrze, w gramatyce włoskiej chyba mnie już nic nie zaskoczy, a mówienie sprawia mi prawdziwą przyjemność. Szczerze polecam szkołl Dante Alighieri każdemu, kto chce się nauczyć rzetelnie języka włoskiego w fantastycznej atmosferze od serdecznych i przesympatycznych nauczycieli , i to przeważnie włochów! 

Paulina Lampkowska

 
Dante Alighieri
Centrum Nauki Języka Włoskiego

Bezpośrednie kontakty z nami: 

  ul. Mielżyńskiego 18/3 - Poznań   
 komórkowy  600-83-66-22
 info@scdantealighieri.com.pl
sekretariat@scdantealighieri.com.pl 

© COPYRIGHT DANTE ALIGHIERI 2007-2013